קראוונים להשכרה

על השירות:

קרוואן, הוא מבנה הנייד שנותן הרגשה של בית בכל מקום. קרוואנים להשכרה מתחלקים לשני סוגים. סוג אחד, הם קרוואנים קבועים בהם משתמשים אנשים למגורים במקום בו הם רוצים לייסד מגורי קבע לקנייה או השכרה לתקופת זמן. הסוג השני הינו קרוואנים ניידים, אותם גוררים על ידי טנדר, משאית או רכב כלשהו בעל וו גרירה, המשמשים בד”כ לאדם המטייל כבית נייד. ישנם גם קרוואנים ניידים מפוארים וגדולים יותר שאינם נפרדים מהמכונית, אלא הם המכונית ובתוכה כל מרחב המחיה. בד”כ גודלם הוא כשל אוטובוס.

טיול בעולם באמצעות קרוואנים 

הטיול בעולם באמצעות קרוואנים הולך ונעשה פופולארי יותר ויותר, ובחו”ל הוא כבר עניין שבשגרה מזה שנים רבות. ישנן חברות רבות המציעות קרוואנים להשכרה, וחניונים רבים המיועדים למטיילים בקרוואנים. בארץ שלנו בגלל גודלה הקטן יחסית, הטיול בקרוואנים נפוץ פחות, ולכן יש מספר מועט של בעלי קרוואנים. אם זאת, גם פה התחום מתפתח בהדרגה.

קרוואן בשכר דירה 

קרוואנים להשכרה הם לאו דווקא רק אלה שמורכבים ונגררים ע”י מכוניות בטיולים, אלא גם קראוונים שמיועדים לשמש למגורים. ניתן לייצר קרוואן בגודל של בית של 120 מ”ר, הנקרא קרווילה, אשר לא יחסר בו כלום לעומת בית רגיל , ובמקום לקנותו, לגור בו בהשכרה. בחלק מהיישובים בנגב יש שכונות מסויימות הבנויות מקרווילות, ויישובים אחרים הבנויים בשלמותם מקרווילות בלבד. ישובים אלו נמצאים בהקמה.